Kinkiety Norlys – lampy zewnętrzne z bogatą duszą

Ogrodowe lampy zewnętrzne mają swój niepowtarzalny klimat. I choć nie są tak rozbudowane aranżacyjnie jak np. wewnętrzne lampy wiszące, to jednak łączą w sobie estetykę, swoisty minimalizm i oczywiście maksymalną funkcjonalność. Cechy te doskonale wpisują się w charakterystykę kinkietów Norlys, które wzbogacą aranżację ogrodu w wyjątkowy i niepowtarzalny sposób.

Wysoka jakość w przystępnej cenie.

Jak w kontekście ogrodowych źródeł światła zdefiniować jakość? Wystarczy całościowo spojrzeć na kinkiety Norlys, które są zaprojektowane z maksymalną dbałością o szczegóły. Większość z nich produkuje się z metalu i tworzywa sztucznego. Takie połączenie sprawia, że ich obudowy są nie tylko trwałe, ale też w miarę lekkie. Co więcej, doskonale znoszą one różne oddziaływania zewnętrzne w postaci mrozu, upałów i intensywnych opadów atmosferycznych. Na uwagę zasługuje również ich duża moc, gdyż niektóre z nich są dostosowane do źródeł światła o mocy 50 W!

Kinkiety Norlys w stylu klasycznym.

W kinkietach marki Norlys jak nigdzie indziej pojawiają się odniesienia do klasycznie ujętej aranżacji ogrodowej. Bogato zdobione, zewnętrzne lampy naścienne (nieraz w kolorze złotym) to tylko niektóre z całej gamy rozwiązań, które wpisują się w tzw. klasyczny trend w oświetleniu ogrodowym. Do tej grupy należą również lampy zamknięte w bogato zdobionych obudowach. Pod względem stylistycznym – odnoszą się do bogato zdobionych lampionów. Kinkiety Norlys to również szeroka gama modeli, które łączą w sobie klasykę i nowoczesność. Trend ten widać doskonale m.in. na przykładzie serii STOCKHOLM.

Nowoczesne kinkiety Norlys.

kinkiety ogrodowe Norlys

Linia Norlys kojarzy się głównie z minimalizmem. W odniesieniu do aranżacji ogrodowej – jak najbardziej spełnia ona założenia stylu nowoczesnego. Kształt tychże kinkietów sprowadza się często do formy podstawowych brył geometrycznych lub też naturalnych elementów wchodzących w skład ogrodowych projektów aranżacyjnych (np. kamienie). Dzięki temu kinkiety Norlys nie zaburzają stylizacji ogrodu, lecz – poprzez odpowiednie operowanie światłem – uwypuklają ją w tych miejscach, w których jest to konieczne. Tendencję tą widać również na przykładzie kolorystyki tychże kinkietów. Najczęściej utrzymuje się w dość ciemnych, słabo rzucających się w oczy tonacjach. W podstawowych wersajch są to: czerń, grafit, biel czy aluminium.

Rozmiary i kolorystyka kinkietów Norlys.

Jeśli chodzi o rozmiary, to kinkiety Norlys nie wykraczają poza standardowe tendencje, z jakimi ich potencjalny użytkownik może mieć do czynienia. Maksymalne wymiary tychże lamp nie przekraczają zwykle 30 lub 40 cm, co czyni je łatwymi w montażu i funkcjonalnymi. Tego samego nie można jednak powiedzieć w związku z ich kolorystyką! Typowy kinkiet Norlys może pojawić się w wielu różnych wariantach kolorystycznych, począwszy od klasycznie ujętej czerni, szarości lub odcieni brązu, a skończywszy na dość egzotycznym różu, a także klasycznym srebrze lub złocie.

 

Kinkiety Norlys podświetlające elewację.

Dość specyficzne miejsce w całej kolekcji modeli Norlys stanowią kinkiety, których zadaniem jest efektywne podświetlenie elewacji. Mowa tu przede wszystkim o następujących modelach:

1. Lillehammer – to kinkiety o prostopadłościennej konstrukcji, które doskonale wpisują się w trendy znane z ultranowoczesnego minimalizmu. Zwykle posiadają one pojedyncze źródło światła i są utrzymane w szarej, jasnej, a często nawet w czarnej kolorystyce.

lillehammer Norlys

2. Sandvik – to modele kinkietów Norlys, które pod względem kształtu przypominają model Lillehammmer. Różnica polega na tym, że w Sandvik-u kinkiet osadzony jest na specjalnej konstrukcji. Tworzy ona niewielki dystans pomiędzy ścianą, a źródłem światła. Dzięki temu emitowany strumień jest znacznie dłuższy i efektywniejszy.

3. Voss – to trwałe, prostopadłościenne kinkiety Norlys, które ze względu na specyficznie ukierunkowanie źródła światła, mogą stworzyć idealne tło świetlne dla fasady, elewacji i wielu innych, znajdujących się na niej elementów. Kinkiety Voss wyróżniają się dużą odpornością na działanie wody i pyłów, gdyż ich IP wynosi aż 54.

4. Vasa – to rodzina półokrągłych, zewnętrznych lamp ściennych, która stanowi ciekawą i nowoczesną alternatywę dla standardowych kinkietów prostopadłościennych. Lampy te prezentują się niezwykle pięknie, posiadają zaokrąglone krawędzie. Dzięki płaskiej płaszczyźnie mocującej – można je zainstalować na różnych rodzajach elewacji.

Podsumowując, lampy i kinkiety Norlys to ciekawy zestaw konstrukcji oświetleniowych, bez których żaden ogród nie byłby taki sam. Łączą one w sobie ciekawy design i maksimum funkcjonalności.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.